2012/12/14

Rozprawka


Kolejną pracą, jaką Wam przedstawimy, jest rozprawka uczennicy Aleksandry Szemy.


Temat: Ludzi wciąż fascynuje to, co nastąpi w dniu końca świata. Czy zgadzasz się z tymi słowami?
           
Ktoś kiedyś powiedział, że śmierć jest jedną z tych rzeczy, których nie warto planować. Jednak ludzie od dawna zastanawiają się nad ich końcem i końcem świata. Kiedy on nastąpi i czy w ogóle? Bo wszystko ma swój początek, ale ma także i swój koniec. Każdy dzień kiedyś się skończy. Każda, nawet najpiękniejsza chwila, ma swój kres. Ale czy świat także?
            W niniejszej rozprawce przedstawię parę obrazów apokalipsy. W tym celu odwołam się do „Biblii”, kalendarza Majów oraz filmu „2012”.
            „Biblia” jest źródłem pochodzenia wielu innych tekstów kultury. Od wieków inspiruje do tworzenia nowych filmów czy książek. Ostatnia jej księga- „Apokalipsa św. Jana” przedstawia okrutny koniec świata.
            „ … A powstał grad i ogień – pomieszane z krwią i spadły na ziemię(…) Dzień nie jaśniał w trzeciej swej części i noc podobnie.” – słowa te świadczą o wielkiej katastrofie, która nastąpi wraz z dniem końca. Ziemia ulegnie zniszczeniu, a przy życiu pozostaną tylko ci, którzy swoją postawą zyskali przychylność Boga.
            Kalendarz Majów istniał już przed naszą erą. Składa się on z wielu systemów liczbowych. Naukowcy przeliczyli tamtejszą jednostkę na dzisiejszą i otrzymali różne daty. Wśród nich datę 21.12.2012., na której kończył się zapis czasu. Jest to wg nich dzień końca świata.
            Powyższą datę można znaleźć w wielu filmach katastroficznych, np.: „2012” w reżyserii Rolanda Emmericha. Odnajdziemy w nim jeden z najbardziej przejmujących obrazów apokalipsy. Autorom scenariusza nie brakowało fantazji. Wybuchy wulkanów, powodzie, huragany czy inne anomalia pogodowe, które były tłem wydarzeń, a czasami odgrywały one główną rolę.
            Myślę, że temat końca świata będzie wciąż inspirował i fascynował wiele osób. Ludzie będą chodzić do wróżki, powstaną nowe przepowiednie i filmy. Jednak tak naprawdę nie możemy być niczego pewni. Musimy poczekać co przyniesie przyszłość. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz